| puscahoreangaion a întrebat:

Cum se face raportul din suprafata totala comuna si suprafata apartamentelor domnule IOANDELASAL? Deoarece eu locuiesc la un bloc de 4 etaje! adica mai exact cota mea indiviza este de1, 89. si eu doresc sa va intreb cum s-a ajuns la aceasta valoare? si cat din partile commune imi revine ca proprietar de apartament?
si mai am o intrebare daca suprafata utila a apartamentului se trece obligatoriu la intretinere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La raport ti-am raspuns de 2 ori, la intrebarea anterioara.
Iti revine cota cu care esti trecut la asociatie. Calculul se face in functie de suprafata utila a apartamentelor.
Am vazut ca ai pus multe intrebari pe aceasta tema. Pentru a te documenta te sfatuiesc sa studiezi sau, cel putin, sa citesti L.230/2007, cu md. si compl. ulterioare si Normele metodologice de aplicare a acestei legi, aprobate prin HG 1588/2007.

2 răspunsuri:
| puscahoreangaion explică:

Doresc sa va mai intreb cum se calculeaza apa calda si apa rece la pausal la fiecare apartament bloc?

| puscahoreangaion explică (pentru Ioandelasal):

Ok domnule IOANDELASAL, mult respect si stima fata de dumneavoastra!