| CityOfSatan a întrebat:

Cum te inscri intr-un partid?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu, te duci la sediul din localitatea ta a partidului preferat si completezi o adeziune/cerere de inscriere.

| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Te duci la sediul partidului in care vrei sa te inscrii, acolo o sa iti dea cineva un formular de adeziune.
O sa se voteze in cadrul unei sedinte a pratidului respectiv daca te accepta ca membru. Daca te accepta te poti numi membru al partidului.
Din cate stiu eu trebuie sa platesti o taxa lunara ca si membru (daca esti elev nu platesti, pentru ca o sa te inscrie la tineret).