| imihaistoian a întrebat:

Daca ai trecut pe rosu si ai intors pe linie continua in Bucuresti daca exista camera si nu este politie iti mai pot da amenda sau ridica permisul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai savarsit doua contraventii si ai fi amendat si suspendat dreptul de a conduce. Sper ca n-ai facut ambele prostii. Numai bine!

| Dumnezău a răspuns:

Camera face totul.Cineva urmareste camerele la sectii, pe "districte", si pe multe se observa clar numarul masinii.Baza de date a politiei si a MAI are numarul masinii tale, si adresa ta(pentru ca o dai pe niste formulare la RAR si la inmatriculare). Prin informatiile din baza aceea de date, in maxim o saptamana sa te astepti sa primesti in posta o amenda, da' n-o plati.

| alecx4music a răspuns:

Normal ar trebui sa primesti amenda.
Cine dracu te-a pus sa intorci pe linie continua si sa treci pe rosu?
Hai ca semaforu' nu il vedea, da linia continua?

| Adryan657 a răspuns:

Nu