| lauu67 a întrebat:

Pentru a vira stanga la o scoala sa-mi las fiul, am trecut linia continua si la maxim 10 m de scoala era o masina de politie, care dupa ce am trecut linia continua mi-a facut cu girofarul.
Oare am primit amenda si mi sa anulat permisul, si imi vine instiintarea prin posta?

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Te-ar fi oprit daca vroiau sa te sanctioneze, doar te-au atentionat ca au vazut ce ai facut. Permisul nu se anuleaza asa, nu pentru asta(daca te opreau ti-l suspendau pentru 30zile). In caz ca e sa ramai fara permis trebuie sa i-l predai politistului. Nu prea ai habar de legislatie, ai luat permisul la Pitesti?

| lauu67 explică (pentru boogdan91):

Nu,l-am luat in timisoara, dar au trecut deja 15 ani
multumesc frumos pentru raspuns

1 răspuns: