| Ionut12437 a întrebat:

Daca am 16 ani si mi-am facut cont pe superbet cu buletinul lui taica-miuo ce se poate intalmpla cel mai rau?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate intampla ca nu vei primi premiul castigat si chiar sa fii urmarit penal pentru fals privind identitatea, daca firma anunta politia.

| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal sa detii cont la jocurile de noroc ca minor, si poti avea necazuri foarte mari, pentru folisirea ilegala a unei identitati false. Se lasa cu dosar penal si chiar puscarie juvenila.
Partea cea mai frumoasa va fi cand vei castiga si nu vei putea sa scoti banii, fiindca contul este ilegal.

| Lukasssz a răspuns:

Sa iti iei bataie de la tactu

| UserRo10 a răspuns:

Cel mai rau lucru ar fi ca nu poti scoate absolut niciun ban fara taicato. Mai ales ca banii se dau pe cardul lui

| SLexuS a răspuns:

Ce au spus si restul, e ilegal, Lege 286/2009 "Prezentarea sub o identitate falsă ori atribuirea unei asemenea identităţi altei persoane, făcută unei persoane dintre cele prevăzute în art. 175 sau transmisă unei unităţi în care aceasta îşi desfăşoară activitatea prin folosirea frauduloasă a unui act ce serveşte la identificare, legitimare ori la dovedirea stării civile sau a unui astfel de act falsificat, pentru a induce sau a menţine în eroare un funcţionar public, în vederea producerii unei consecinţe juridice, pentru sine ori pentru altul, se pedepseşte cu închisoarea de la 6 luni la 3 ani." sau in caz ca casitigi, nu te lasa sa scoti banii, poate sa il pui pe taica-tu, oricum e ilegal.