| rlr09 a întrebat:

Daca am avut un proces si zice: "27/01/2011 Admitere recurs
Solutie: Admite recursurile recurenţilor-intervenienţi. Modifică sentinţa atacată, în sensul că, Respinge acţiunea ca neîntemeiată. Irevocabilă.". Inseamna ca am castigat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce calitatea ai avut la instanta de fond(prima instanta). Daca ai fost reclamanta inseamna ca ai pierdut, a fost respinsa actiunea reclamantei. Daca ai fost parata ori intervenienta ai castigat. Numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e adevàrata limbà a coruptiei: aia pe care o vorbesc unii judecàtori.A admis, a modificat, recurenti intervieventi? Sunt prea multe de spus...Citeste cartea: "Justitia hazlie"de scriitorul constàntean Ghe. Bàrbatu.

| rlr09 explică:

A si recursul este facut de mine.