| teiuby0 a întrebat:

Daca am fost eleva si am nascut si primesc indemnizatie pentru cresterea copilului si fetita are 1 an si 4 luni daca m-as angaja mi-ar da ceva in plus sa nu am voie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti da nimic in plus, dimpotriva, conform OUG 148/2005, cu md. si compl. ulterioare, vei pierde si indemnizatia, care se suspenda pe perioada cat esti angajata si realizezi venituri din salariu. Numai bine!

4 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Ba da ai voie.

| oanard174 a răspuns:

Bine nu cred ca ai primi ceva in plus.

| jupiterestru a răspuns:

Daca ai fost eleva si ai un copil asta rezulta ca esti proasta si curva, parerea mea

| madapostolache a răspuns:

Nu ai voie sa te angajezi daca inca primesti indemnizatie.happy