| Nitu11 a întrebat:

Daca au trecut 3 luni sau mai mult de la implinirea varstei de 14 ani si nu am facut buletinul, cat costa amenda?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG nr.97/2005, privind actele de identitate, amenda este intre 40-80 lei, dar se poate da si avertisment. Numai bine!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu vreo 30 lei dar nu sunt sigur...Bafta!

| Vlelupu a răspuns:

Cauta sa intri cat de curand in legalitate, facandu-ti Carte de Identitate!

| pioneeraudio a răspuns:

Nu cred ca vrei primi amenda! poate doar un avertisment. dar amenda este intre 40-80 lei. acum depinde. si de noroc.mai asteapta si alte raspunsuri

| alistarr a răspuns:

Ce prosti nu este nici o amenda aici la buletin il faci cand vrei si nu platesti niq pfff documentativa mai bine ma copiiwinking big grin