| SaveTheNature a întrebat:

Daca, cumpar produse din China de pe Ebay, in valoare de 10.000 de euro de ex. Si vreau sa le vand in Romania platesc TVA si cand le cumpar si cand le vand?

1 răspuns:
| gabriel87000 a răspuns:

Acum depinde si la ce pret cumperi un produs e si normal ca o firma sa-ti vanda produsul cu tva.nu mai zic ca ai de platiti firma de curier.si s-ar putea sa pierzi nu sa castigi.de multe ori produsele din afara cu cele din ro sunt cama celeasi n-are rost sa le iei tocmai din china cand ele sunt si in ro