| thespy a întrebat:

Daca detin o societate comerciala si desfasor o activitate care nu e trecuta in codul CAEN pe care il am pot fi sanctionat?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai cum ai primit autorizatie de functionare daca nu figureaza in CAEN?! Tu ai luat hartiile din Absurdistania?!
Du-te mai nene si intreaba juristul de la primarie sau de la Camera de comert, dar sa-ti si notezi, sau inregistrezi, cu telefonul!, ceea ce iti va spune!
Success!

| stelianr a răspuns:

Da, mai bine intra in legalitate, daca nu te costa prea mult, sau renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la Camera de Comert de care apartii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu pentru a contacta Camera de Comert din Bucuresti, pentru a fi informat cum sa faci un Act aditional pentru codul CAEN pe care vrei sa-l inserezi in activitatea firmei tale, cauta pe aceasta pagina si dupa acest exemplu in orasul sau judetul tau SUCCES http://www.ccib.ro/Pag-71-Biroul_de_Asistenta_Societati_Comerciale-ro.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
am dat mai devreme 2 raspunsuri la aceasta intrebare, cea de mai inainte, care vad ca a ramas intre raspunsuri, iar cea in care specificam exemplul cu Camera de comert din Bucuresti a fost stearsa
DE CE?

| N.Priceputu' a răspuns:

Da!(deoarece nu faci parte din Guvern).