| David765 a întrebat:

Salutare! Pentru codul CAEN 4618 - Intermedieri în comertul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a., fiind activitate principală și cod CAEN 4619 Intermedieri in comerțul cu produse diverse, ca fiind activitate secundară, este ok dacă în cererea de înregistrare fiscală scriu,, Fără activități la sediul firmei"? Sediul este doar pentru a primi corespondenta si nu desfășor nicio activitate economică în sediul respectiv.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Roger645 a răspuns:

Cred ca un avocat iti poate da un raspuns competent. De regula infiintarea unei firme se face prin avocati specializati si costa doar cateva sute de lei. Cand faci prima oara ceva, de regula nu iti iese, mai rau te complici.