| Donlucianoo a întrebat:

Dacă face cineva plângere la poliție în potriva mea cât timp le ia autorităților sămi comunice că sa făcut o plangere împotriva mea
Gen citație în scris sau ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de plangere/reclamatie (penala sau contraventionala) si fapta pentru care este facuta.
Pentru plangerea penala vei fi chemat la politie sau Parchet (procuratura) in cateva zile iar pentru reclamatia contraventionala posibil sa se prezinte politia in aceeasi zi la domiciliul tau.

| eliancodrut a răspuns:

Depinde si de fapta penala. Eu am facut plangeri si am fost chemat la politie sa-mi sustin plangerea dupa cateva luni