| Chirosan a întrebat:

Daca imi fac buletinul la vreo 3 luni dupa expirare, platesc ceva amenda?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia actuala nu primesti amenda, avand in vedere ca se prelungeste valabilitatea CI pe toata perioada starii de alerta si inca 90 de zile de la incetarea acesteia. Inca suntem in starea de alerta.
Pe timpuri normale poti fi amendat, daca nu-ti preschimbi CI inainte de expirarea valabilitatii, actele trebuie depuse cu minimum 15 zile inainte de expirare.

| Chirosan explică (pentru Ioandelasal):

Cand o sa se incheie starea de alerta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Chirosan):

Deocamdata nu se stie exact, depinde cum o sa fie situatia pandemiei la inceputul lunii iunie.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In starea de alerta nu.
In rest da