| LanguageMaster a întrebat:

Dacă legea interzice utilizarea armelor de foc de către minori atunci de ce la liceul militar sunt elevi care fac instrucție în poligon cu arme automate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca sunt intr-o scoala militara si folosesc armele doar in poligon si sub supraveghere.

8 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cati ani ai, de pui astfel de intrebari?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Sa fii sanatos pana la adanci batraneti! vei avea timp sa intelegi multe lucruri, care acum ti se par anormale

| LanguageMaster explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Deci care este răspunsul la întrebarea mea?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Citeste raspunsurile date de ceilalti si sigur ai suficient discernamant ca sa intelegi prevederile legale

| Freddie23 a răspuns:

Cuvantul exceptie iti spune ceva?
si canabis poti sa fumezi legal... dar si aia e tot exceptie!

| Ketch a răspuns:

Acei elevi sunt atent supravegheați de cadrele didactice specializate, nu sunt lăsați de capul lor.

| cascadoryes a răspuns:

Este ca si cum ai intreba: De ce un om conduce fara permis dar cu examinatorul in dreapta pentru a lua permisul. Daca se pregateste pentru asa ceva si este cineva autorizat are voie.Lol