| LanguageMaster a întrebat:

Dacă legea României interzice piratarea filmelor atunci de ce mai există încă aşa de multe site-uri cu filme gratis subtitrate în limba română?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Simplu: daca violul e interzis de ce sunt atat de multi violatori?

| AlexCristi97 a răspuns:

Pentru ca nu se pune in aplicare legea. Piratarea e ilegala oricunde dar de exemplu in tarile vestice daca iti descarci ceva de pe torente in scurt timp te suna politia sau te trezesti cu ei la usa. La noi nu cred ca a existat vreun caz de cineva avertizat de politie pentru piraterie, pentru ca oricum se fura si asta nu-i afecteaza pe ei cu mai nimic.