| Mariushgv a întrebat:

Daca m-am transferat de la politie la jandarmerie o sa am un grad mai mare in armata?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul indicat de tine nu are nici o legatura cu armata, aceasta face parte din M.Ap.N. iar politia si jandarmeria din MAI.
Vei avea gradul echivalent, vezi si aici:
https://ro.wikipedia.org/......m%C3%A2nia

| sierra1 a răspuns:

Traducere: dacă trec din A in B, cum sunt în C?

logica nu e punctul forte al intrebării

| Bizon95 a răspuns:

Moama, ce exemplu CATEGORIC dai de "inteligenta"... MILITIENILOR DIN TARA ASTA (cel putin)

ce ar fi sa fiu, caprar, si apoi sa ma transfer de vreo 20 de ori si apoi sa devin general?!? CA DOAR ASTA INTREBI!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu, din cate stiu mutarea asta nu afecteaza cu nimic ca oricum trebuie sa renunti la orice grad detinut anterior