| Yyyqhdjql2339 a întrebat:

Dacă mi-a fost reținut talonul și plăcuțele de înmatriculare și mă duc sa-mi scot plăcuțele de înmatriculare și talonul îl am reținut până îmi scot și talonul am voie să circul cu cartea de identitate a autovehiculului?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La data cand iti restituie placutele iti restituie si certificatul de inmatriculare. Daca ai circula fara acesta poti fi amendat, daca esti oprit si iti solicita documentele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu. de asta iti este si retinut sa nu poti circula cu masina

| mi25 a răspuns:

Citeste in codul rutier ce se intampla daca pui in circulatie o masina neimatriculata (inmatricularea este suspendata acum).