| tsal24 a întrebat:

Daca mi-a fost spart contul de facebook pot merge la politie sa depun plangere? Ce va pati faptaslul?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa mergi, dar vor rade aia de tine si in final se vor sterge la fund cu plangerea ta

| OnuOnulică a răspuns:

Nu pățește nimic. Poți recupera contul de facebook și fără să mergi la poliție.

| doctorandus a răspuns:

Poti, dar probabil nu va pati nimic din cauza ta. In general Politia are treburi mai serioase decat sa umble dupa ultimii gainari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu cred happy Scrie clar ca trebuie sa pastrezi datele de securitate confidentiale.

| raluk27 a răspuns:

Daca asa ceva ar fi posibil, in primul rand ar trebui sa stii sau macar sa banuiesti cine a fost autorul. In al doilea rand, daca nu stii, crezi ca sta acum cineva de la politie sa faca anchete si investigatii prin calculatoare si sisteme, ca sa descopere cine ti-a spart tie parola? La cate conturi sparte sunt in ziua de azi...

Răspuns utilizator avertizat
| Caddy14 a răspuns:

Facebook este in parteneriat cu FBI pentru chestii de astea daca esti chiar atat de nemultumit si nu poti schimba parolaa atunci dezactivezi contul. Daca ar baga la parnaie pe toti cei care sparg conturi de fb ar trebuie sa faca numa puscarii in loc de scoli si spitale

| tsal24 explică (pentru Caddy14):

Pe net am vazut ca poti primi intre 3 luni si 3 ani de puscarie sau amenda.

| Caddy14 a răspuns (pentru tsal24):

Nu sta nimeni sa isi piarda timpu sa te caute. Dureaza prea mult.Au chestii mai importante de facut happy

| AndyKama a răspuns (pentru Caddy14):

De unde ai scos-o pe asta? laughing Stii macar ce inseamna FBI si cu ce se ocupa?

| Caddy14 a răspuns (pentru AndyKama):

Cerceteaza si vorbeste dupa

| AndyKama a răspuns (pentru Caddy14):

Ce sa cercetez prietene?
Vii cu niste prostii mai mari ca tine...
Unde ai aflat tu asta?
Nu am vazut pana acum un anunt oficial sau vreun caz in care FBI/CIA/NCIS/SWAT etc sa se ocupe de asa ceva...

| Caddy14 a răspuns (pentru AndyKama):

Daca sti engleza spor la citit http://venturebeat.com/......ance-tool/