Întrebare recomandată | imihaistoian a întrebat:

Daca mi se solicita de catre noul angajator o fisa de lichidare de la ultimul loc de munca iar eu sunt in incapacitatea de a o procura cum as putea rezolva situatia astfel incat sa fiu credibil?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce nu o poti procura?
Firma/institutia la care ai fost angajat anterior era obligata sa-ti dea nota de lichidare, indiferent cum am plecat de la ei.

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca la ultima firma ai lucrat la negru.Dar nu vad de ce l-ar interesa asta pe noul angajator.Ii poti spune numele firmei unde ai lucrat si poate verifica la ITM.

| Zenithf a răspuns:

Ai carte de munca? Poti sa faci o copie si sa o arati noului angajator.

| michelia a răspuns:

Unoeri adevarul e cea mai buna solutie. Dar de ce nu esti capabil sa o iei? De fapt asta e cheia. Ar trebui sa fie un motiv care sa nu tina de tine, ca sa fii absolvit eventual.