| louis3 a întrebat:

Daca o persoana a lipsit astazi la proba digitala a Bacalaureatului,din cauza ca a ajuns la urgente cu probleme medicale,se poate reinscrie maine? Ce trebuie facut,trebuie apelat comisii, etc?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

Trebuie să depui o Cerere la Comisia de BAC ( la Secretariatul liceului ), Cerere în care explici situaţia şi soliciţi reprogramarea probei într-o altă zi.
La Cererea respectivă TREBUIE să anexezi şi copia Adeverinţei medicale ( sau a Scrisorii medicale pe care ai primit-o de la Urgenţe )...

Toate cele bune.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Evaluarea competentelor digitale sunt:
16-20 iunie 2014.
In caz ca ai o problema sau ceva poti sa intri a doua zii sa dai evaluarea adica poti si maine.In acest mic interval poti da competentele.
Numai la probele scrise poti da o singura data (la cele cu calificative au unele intervaluri).

PS:Nu trebuie sa apelezi la nimeni sau nu stiu ce comisii.
Te duci maine frumos si zici ca vrei sa dai competentele digitale si dai acele competente.

Uita-te si tu pe edu.ro sa vezi si in monitorul Oficial in caz ca nu ma crezi.

Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.
Link:
http://www.isjtl. edu.ro/fisiere/Bac/Monitor_oficial_CALENDARUL%20bac%202014.pdf