| Girly97 a întrebat:

Daca pe 31 iulie Vodafone cumpara UPC ce ar insemna pentru clientii care au abonamente de telefonie la Vodafone si de Internet si televiziune la UPC?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si-au cumparat o "galusca" tehnica mare: instalatia veche cu cabluri TV coaxiale oxidate, cu modem-uri lente si invechite, cu decodoare diferite de cele folosite de alte retele digitale etc.
Urmarea va fi ca, timp de 1-2 ani va trebui sa investeasca sume uriase pentru a trece la cablaj de fibra optica, aparatura noua, etc.

Deocamdata vor fi nevoiti sa-si faca inventarul tehnic real.
E posibil sa fie mai rentabil sa instaleze direct aparatura 5G la fiecare abonat decat sa foloseasca actualul sistem de cablaj (cu care se vor face de rusine) sau sa treaca si ei la sistem de fibra optica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic in viitorul apropiat. Modernizarea infrastructurii in viitorul indepartat probabil

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic, totul merge ca înainte.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vor devenit clienti Vodafone si probabil in o luna-doua vor primi niste oferte noi. Mai bune, mai rele... asta ramane de vazut.winking

| laSoledad a răspuns:

Si-au cumparat ieftin inca o baza de clienti doar.