| Atti12 a întrebat:

Daca plec la camin sa-mi iau bagajele duminica asta, in orasul unde fac facultatea, adica la aproximativ 550 km, singur cu masina, pot pati ceva? In conditiile in care, am dovada de la administratorul caminului(anuntul) + declaratie bifand punctul 1 + legitimatia de student. Sunt sanse sa fiu oprit de politie in fiecare oras prin care trec? Preciez ca locuiesc in Iasi si trebuie sa plec in Cluj.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Te verifica si mergi mai departe.

| JicaContra a răspuns:

"Sunt sanse sa fiu oprit de politie in fiecare oras prin care trec?"
ABSOLUTELY
o sa fii oprit SIGUR
insa, cum ai destule dovezi, ca TREBUIE sa mergi acasa si ca faci drumul asta o singura data in timp de pandemie, or sa te verifice, si or sa te lase sa pleci