| geutu a întrebat:

Daca pun un sticker in autobuz sau in mall cu o echipa de fotbal iau amenda?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fii amendat numai pentru atat, daca te vad o sa te puna sa le rupi sau o sa le rupa cei in cauza.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, pentru ca nu este proprietatea ta si nu ai nicio autorizatie si nici permisiune!
ca sa primesti un aviz de la primarie in acest sens, este mai greu si ma indoiesc ca primesti asa ceva vreodata!

In mall ai putea pentru ca nu apartine de primarie cum este cazul autobuzelor...in mall deci ai putea doar cu permisiunea administratorului mallului, in fine orice persoana desemnata in conducerea mallului!
Faptul ca intr-un mall exista 1000 de magazine si fiecare magazin are un patron sau administrator, nu inseamna ca acela este persoana de care ti-am spus!
Ci administratorul acela desemnat de CEO sau ce forma de organizare are un mall ca si societate, acea persoana delegata sa primeasca chirii de la toti cei care au magazine in mall, acea persoana care taie si spanzura pe cei din mall care nu respecta regulile proprietatii mallului, cu alte cuvinte trebuie sa ceri voie sefilor mallului sau delegatilor acestora!

Ca, un om de afaceri din Ungaria poate avea afaceri in Romania iar directorul din Romania nici sa nu-l cunoasca pe seful sau ungur...dar cine are drept de decizie aici in RO? directorul roman!

| ReddY25 a răspuns:

Da,dar sunt n care lipesc pe ascuns