| victor987 a întrebat:

Daca statul roman v ar cere celor care au arme de foc sa le predati a ti face-o? credeti ca statul, guvernul spune adevarul in tot ce iese pe mass media?

10 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Daca statul roman iti cere, atunci probabil va da o lege si daca nu le predai, o sa faci inchisoare. In schimb, poti pleca din tara daca iti dai seama ca situatia scapa de sub control si nu mai esti in siguranta.

| victor987 explică (pentru reihiuke):

Eu sa plec din tara mea, sa fug? cred ca te inseli eu zic ca mai bine incep un razboi civil, o revolutie pentru dreptate si drepturile omului...

| reihiuke a răspuns (pentru victor987):

Astea sunt iluzii. Oamenii nu pot schimba nimic. Totul se intampla. Istoria a dovedit-o. Si apoi, e o lege unviersala pe care nimeni nu o intelege. Tot ceea ce se obtine prin violenta da INTOTDEAUNA rezultate opuse.

| SovietMarshalPeter a răspuns (pentru victor987):

Pai exact, ce ar avea statul cu armele noastre, e drepul nostru, trebuie sa actionam.

| victor987 explică (pentru reihiuke):

Oamenii nu pot schimba nimic-ma faci sa rad-)..tocmai oamenii pot schimba ceva, oamenii care au ceva in cap care vor sa faca ceva constructiv si util pentru planeta si semenii lor, fara presiune pusa pe asa zisii conducatorii vom fii niste oi blege, tie poate iti place sa fii mie unul nu!

| reihiuke a răspuns (pentru victor987):

O schimbare este posibila, dar nu prin violenta. Dar cum am zis, oamenii nu pot face nimic. Sunt influentati de exterior. Ei nu sunt liberi sa faca nici cea mai mica miscare de la ei insisi. Cand fac ceva, o fac pentru ca n-au putut face altfel happy Incearca sa schimbi ceva ce nu-ti covine de la tine sa vezi ca nu o sa poti. Asta in cazul in care nu te consideri deja perfect.

| reihiuke a răspuns:

Oamenii doar reactioneaza la exterior. Si reactioneaza automat, asa cum au fost obisnuiti si cum nu pot altfel. Dar ei isi imagineaza ca au vointa, schimba, dreg, fac, cand de fapt totul se intampla in singurul mod posibil. Daca oamenii ar fi 10% constienti, nici nu ar mai exista arme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i destul că le dau bani pe taxe şi impozite, acum să le mai dau şi armele? laughing

Cât despre mass-media... Orice om trecut de 10 ani ştie că este cel mai puternic mijloc de manipulare a maselor. Doar nu crezi că aşa-zisa " presă ", ajută cu ceva oamenii(în 70% din cazuri).

| Messerschmitt a răspuns:

Ha! De ce sa-mi ia arma? N-am folosit-o vreodata in scop ilegal.
Statul roman sa renunte la imaginea de Pinocchio!

| oÎngerașul a răspuns:

Nu am face-o, in caz de urgență ne-ar trebui niște arme