| AvalohAlyn a întrebat:

Daca sunt pensionat pe caz de boala momentan, pot face un curs de formare profesionala la agentia de somaj (AJOFM)sau oriunde altundeva unde se organizeaza cursuri cu bani sau fara bani?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca sa te inscrii, ca te accepta sau nu depinde de indeplinirea cerintelor pentru acel curs. De regula la cursurile cu plata cerintele sunt mai putine.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Dar dvd ce credeți? As putea sau nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ti-am raspuns exact ce cred, respectiv ca poti incerca sa te inscrii. Restul nu mai are deloc importanta si tine doar de ce vor cei care organizeaza cursul.