| xXAnnoyingOrangeXx a întrebat:

Dacă sunt racordat la rețeaua de gaz dar nu folosesc gaz timp de cateva luni pot să îmi taie gazul?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Gazul ti se opreste doar daca nu platesti factura, ori daca faci tu cerere sa te deracordezi.
Nu stiu in cazul in care nu consumi nimic, daca se plateste ceva taxa de intretinere.Dar asta trebuie tu sa suni si sa-i intrebi.

Stiu ca in alte tari asa se procedeaza, daca nu consumi deloc, nici apa, nici gaze, tot platesti ceva o suma acolo, gen intretinerea retelei.
Sigur in Italia se plateste,, am pe cineva acolo care asa platea, fara sa consume absolut deloc, si i s-a spus ca asa se procedeaza.

In Amemrica e la fel.In RO cum zic cel mai indicat suni, intrebi in caz ca intr-o luna 2 9 nu consumi nimic, platesti ceva sau nu? Simplu, vei avea raspuns direct de la sursa.

Depinde de compania care iti da gazu, fiecare au regulile lor, nu exista o lege nationala sa zici ca toti trebuie sa respecte legea.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate.
Intreruperea furnizarii gazului intervine doar daca nu platesti gazul consumat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde daca esti conectat legal sau ilegal

| ReddY25 a răspuns:

Din fericire, nu

| xXAnnoyingOrangeXx explică:

P. S. sunt racordat legal