| Mt34 a întrebat:

Dacă un autoturism circulă regulamentar, și un altul îl lovește, iar șoferul care a provocat accidentul moare, iar celălalt nu, cine este vinovat?

Răspuns Câştigător
| JustMeDeea2019 a răspuns:

Cel care te-a lovit chiar dacă moare e declarat vinovat laughing

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Vinovat e cel ce a murit, desigur, problema e ca celalalt ramane cu distrugerea.

| darrio2007 a răspuns:

Mortul e vinovat.

| danbnz a răspuns:

Asta e intrebare de logica?
Mortul evident!

| Andreeush a răspuns:

Vinovat e ăla care provoacă accidentul, chiar dacă e mort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu, sau Iisus, ca putea sa zica un hocus pocus acolo, cum a facut din apa vin, si din 2 pesti 4000, si din orb neorb, si din lepros nelepros, si din femeie neinsarcinata, femeie insarcinata cu dumnezeu, putea sa opreasca autoturismele, si sa ii salveze pe amandoi.
Cum se numeste un om care vede un alt om intr-un pericol, pe viata si pe moarte, il poate ajuta, dar nu il ajuta, si moare? un om rau? sau cum?
Si cum se numeste un dumnezeu cand vede de sus ca alltii trag cu bombe in yemen, si omoara aproape toti copii dintr-un autobuz scolar, si nu face nimic?
Ps, ti-ai raspuns singur la intrebare, in ea. Ai zis ca unul mergea regulamentar si celalat a murit. Deci, despre ce vorbim? laughing Manastire-ntr-un picior, ghici ciuperca ce e.