| Lioana a întrebat:

De cand e obligatoriu sa creezi cont bancar copilului de gimnaziu pentru dosarul de bursa de la scoala? Asa e la toate scolile sau doar la a copilului meu?
Mentionez ca nu are inca varsta de buletin iar in anul scolar 2014-2015 cand a mai primit bursa aceasta venea pe contul meu de parinte. Acum e la o alta scoala si aici ne cere obligatoriu cont bancar pe numele copilului.
Personal nu vad nici un avantaj pentru copil in asta pentru ca copilul oricum nu poate scoate singur banii deoarece nu primeste card pana la 14 ani si nici nu poate scoate banii de la ghiseu pentru ca nu are buletin. Deci tot parintele trebuie sa-i scoata dar neavand card mai ia si banca comision pentru scoaterea de la ghiseu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu, pesemne asa s-a hotarat la scoala respectiva, desi nu vad rostul. Depune o cerere la scoala sa primesti tu bursa.

2 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Ziceti de burse de merit?
Gen daca ai peste 9, 75 iei bursa(asa era la mine anul trecut)

| FrateleRobert a răspuns:

Pai despre ce bursa este vorba?