| Claudiu_2354 a întrebat:

De cate ori se poate prelungi autorizatia de consttruire imobil?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Autorizatia de Construire este valabila 12 luni de la data emiterii, timp in care trebuie sa demarezi lucrarile de executie;
- Autorizatia de Construire se poate prelungi inca 12 luni, dar trebuie sa mergi in timp util la Primarie.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa este cum a spus evenso. Trebuie sa ceri prelungirea cu cel putin 15 zile inainte de expirarea termenului pentru care a fost acordata. Numai bine!