| cristi123stoian567ionut799t a întrebat:

De ce acte mai are nevoie un minor care este însoțit de o persoană majoră care are asupra lui o declarație în afară de declarația respectiva de la ambii părinți?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de o calatorie in strainatate minorul mai are nevoie, dupa caz, de carte de identitate sau pasaport, pentru unele tari si cu viza de intrare. De asemenea acum este nevoie si de certificatul de vaccinare si un alt act, in unele tari.
Ca sa vezi exact de ce ai nevoie in tara respectiva este bine sa te uiti pe internet la conditiile de calatorie in. (scrii tara).