| Andrei456 a întrebat:

De ce au inceput sa apara pe cer avioane si elicoptere de armata? In fiecare dimineata si dupa amiaza vad cate 15-20 trecand foarte aproape de sol. A inceput un razboi sau ce? va rog sa imi spuneti

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Buna, Andrei! A fost Ziua Aviatiei si au fost evenimente in cateva orase ale tarii. E posibil ca avioanele si elicopterele pe care le-ai vazut sa fi fost in drum catre bazele militare care au facut evenimente tip Ziua Portilor Deschise: https://www.facebook.com/events/1606103492996009/

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu a inceput, inca...

| minrest a răspuns:

Lasa-le sa isi faca zborurile de antrenament, este datoria lor. Nu e pe aproape nici un razboi, dar daca, Doamne fereste, ar fi razboi, avem tot ce ne trebuie ca sa il purtam cu succes.

| KateMiddleton a răspuns:

Nu e nici un razboi, nu panica. Poate doar fac antrenamente.

| Zazy a răspuns:

Oh, şi eu văd adesea avioane şi elicoptere de armată. Ele se duc într-un anumit loc, gen Constanţa, şi acolo fac exerciţii, se pregătesc pentru război. A dat la ştiri cum se pregătesc. Nu a început încă războiul, şi sper să nu înceapă niciodată!