| Hehehahah a întrebat:

De ce e ilegal să merg cu bicicleta pe o roata? Mă dau super bine, cu foarte mare viteza, iar multi mi-au spus că sunt profesionist. Eu parca simt că pot și mai mult.
Și dacă va întrebați...nu, nu mi-au spus că sunt profesionist pentru că merg într-o roata. Ci pentru că din toate punctele de vedere știu să mă dau super bine. Totuși sunt unele reguli care chiar îmi pun un semn de întrebare

Răspuns Câştigător
| Balalau95 a răspuns:

Poti sa te dai pe jumatate de roata pana numai poti, DACA, nu o faci pe drumurile publice
altfel, tu esti pro, felicitocurili mele personale, dar daca vine unu' care nu e pro si da peste tine, pentru ca... NU E PRO, ti-ar place sa stai in spital din cauza lui?!? si cu ghips cateva saptamani big grin
mie mi se pare corecta legea asta tongue

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Interdictia a fost impusa pentru siguranta ta si a altor participanti la trafic si incalcarea ei constituie contraventie si se pedepseste cu amenda destul de mare.

| 2FanMessi2 a răspuns:

Eu zic ca au impus aceasta lege cu rol de safety si pentru tine si pentru oamenii de pe strada. happy
Daca tu zici ca stii sa mergi no problem dar fii sigur sa nu fie asa multi oameni pe strada aceea, asfalt uscat! happy