| Donsavas a întrebat:

De ce infracțiunile sunt televizate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general infractiunile nu sunt televizate, sunt doar stiri si imagini
surprinse de camere publice sau private.
Se procedeaza asa din fuga dupa rating (se stie ca stirile negative sunt mai urmarite decat cele pozitive), pentru informarea publicului si o oarecare tenta de preventie.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că apoi sunt vizionate. Generează emoții, care generează audiență, la care adaugă reclame.
Astfel, vizionarea ta este plătită de cei ce își fac reclamă la TV.
Iar ca să te prindă ca să cumperi apoi detergentul Spălățel, care spală mai alb, mai curat ca restul, îți bagă pe gât porcării emoționante. Când cumperi cutia de detergent care costă 11 lei, de un leu ai plătit reclama pe care ai văzut-o la TV. Plus vizionarea porcăriei, sau a scandalului sau bârfei de la chat sau din politică.

| Catrice a răspuns:

Ca sa știi ce si cum sa (nu) facihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca stirile negative fac rating.