| anonim_4396 a întrebat:

De ce libertatea de exprimare este interzisa in Romania?

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca se vrea acest lucru la nivel mondial.Ai libertate de exprimare,doar daca exprimi o parere conevanbila la nivel central. Daca nu,iti dam bastoane peste spate,te arestam,iti inchidem gura,mars, da-te dracu! De exemplu, du-te in Scandinavia, sa spui ca femeile merita batute, daca sunt proaste.6 luni cu suspendare.Du-te in Scandinavia cu pancarde pentru libertatea "femeilor oprimate". Esti aplaudat.

| M25M a răspuns:

Pentru ca deranjeaza dictatura minoritatii care conduce tara.

| 4b a răspuns:

Toate drepturile si libertatile cetatenesti au caracter universal si individual in sensul ca toti se pot bucura de aceste drepturi.
Si de ce intrebasi tu, libertatea individuala este reglementata in art.23 din Constitutie, si avem acest drept...eu astept sa se implementeze DREPTUL LA SUFERINTAlaughing
Sanatate...

| RAY a răspuns (pentru 4b):

Vreau libertatea ce o visam acum 23 de ani

| 4b a răspuns (pentru RAY):

laughing asta-i alta mancare de peste domne...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a putea fi " educat " întreg poporul după nişte principii şi pentru a fi mereu spiritul acela veşnic de turmă.

| Zabbyel a răspuns:

Nu este interzisa doar ca nu prea este ascultata happy mai ales daca n-ai sa spui ceva interesant(pe placul oamenilor)

| BloodyBallad a răspuns:

Cine a zis că-i interzisă?

| RAY a răspuns (pentru BloodyBallad):

Nu pot sa ma exprim cum vreau, simt cas prins in lanturile comunismului sincer intro tara asa zis democrata

| BloodyBallad a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui să te doară în anus de părerile comuniste ale îndoctrinaţilor.