| AlexDorinel a întrebat:

De ce multi dintre noi nu am auzit absolut nimic de compania Pfizer pana sa apara coronavirus? Chiar daca foarte multe medicamente sunt facute de Pfizer.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ac sunteti foarte micuti de varsta si nu ati avut nevoeid e emdicatie, cum a avut nevoie un om mai in varsta, cu probleme de sanatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

TU nu ai auzit poate.
Eu urmam si tratamente cu pastilele lor.

| johnnny123 a răspuns:

Faptul ca TU nu ai auzit de compania Pfizer nu inseamna ca nimeni nu a auzit de ei inainte. Este cea mai cunoscuta companie farma din lume.

| gabicoo a răspuns:

Pentru că suntem niște rupți în fund și folosim medicamente generice, cele de firmă fiind prea scumpe. Și Pfizer e brand!

| Yuoia a răspuns:

Pentru ca nu suntem atenti la ce cumparam. Luam un medicament din farmacie, il administram, dar nu ne intereseaza cine il face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu ne-a interesat. De ce sa auzim? Sunt 109379128 firme pe lumea asta. Nu le putem sti pe toate.

| Dintrebare a răspuns:

La tv si in media in general nu au voie sa faca reclama la firme si in special nu au voie sa vorbeasca despre denumiri de medicamente (ca sa nu se apuce lumea sa ia aiurea ce aude la televizor). Asa ca asta este motivul pentru care nu prea s-a auzit de firmele astea, doar cei care au facut tratament si citeau pe cutii.

| LastBlackNight a răspuns:

Pai tu ai auzit de astrazeneca pana sa inceapa coronavirusul?

| 2420 a răspuns:

Deoarece aceștia s-au făcut cunoscuți abia după creearea vaccinului