| AlexDorinel a întrebat:

De ce nu se baga recipiente de reciclare in toate școlile și grădinițele? Ca să învețe și copiii despre reciclare că avem nevoie de așa ceva.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O idee buna

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca nu au loc icoanele de ele...

| Lukasssz a răspuns:

Problema scolii romanesti este ca nu te invata lucruri elementare, te invata tot felul de lucruri pe care le vei uita in cateva saptamani

| Zuzu1991 a răspuns:

Dude, cut the "holly" crap, tu vrei recipiente de reciclare si in scoala nu se face scoala ci bataie de joc
ce mai vrei urmatoarea chestie, niste flori, o limuzina, 72 de virgine? tongue

| romeo78 a răspuns:

Pentru că nu mai este obligatoriu și nu există amenzi usturătoare ca în occident, deși unii se plâng că nu suntem ca în străinătate.
Cu peste 32 de ani în urmă exista un program obligatoriu, planul celor 3 R.
După revoluție, nu a mai interesat pe nimeni și așa am ajuns ca la inundații să dea râurile afară din matcă sufocate de gunoaie, resturi de toate felurile.

| chuckmanson a răspuns:

Pentru ca România

| Ionut123987 a răspuns:

Noi nu avem educație sexuala în scoli în timp ce unii cred ca trebuie sa scoți ob-ul din pisssda când te pisi, și vrei sa puna coșuri de gunoi selective?
Ăștia din minister trebuie aruncati toți la gunoi menajer

| 1234didi a răspuns:

La mine in scoala sunt, dar de cele mai multe ori elevii nu le respecta, ba chiar și femeile de serviciu arunca totul împreună