| anonim_4396 a întrebat:

De ce s-a ascuns Putin in buncăr? Va folosi nuclearele lui de elita?
La ce se referă că operația lui e antitero? Daca va da cu bombe nucleare se va declanșa al treilea razboi mondial?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu unde te-ai fi ascuns in locul lui? Sub pat?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu poate sta o viață întreagă acolo, la un moment dat tot o va încurca
Dar dacă se ascunde și și-a luat și familia înseamnă va folosi rachete nucleare sau ce are el nuclear
Toată lupta asta a lui e sa ia Ucraina înapoi sau doar unele zone ale ei?

| ReddY25 a răspuns:

Va face ce a făcut și Hitler(altă variantă nu are )

| anonim_4396 explică (pentru ReddY25):

Hitler era rasist psihopat, și asta e psihopat dar asta vrea sa ia Ucraina mă gândesc că pentru asta sunt operațiunile lui speciale eșuate
Aia vor sa adere la NATO, asta mai rău a făcut să îl întărâte, totuși Ucraina e o țară suverană sau sunt eu paralel, nu știu cum poate ataca așa o țară suverană fara a suporta consecințe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce se referă că "va apăsa pe butonul in zonele anexate ilegal? Ce sunt zonele anexate ilegal?

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

In Ucraina traiesc multi rusi, iar Putin justifica actiunile lui spunand ca vrea sa integreze acele zone in Rusia pentru ca aceste persoane ar fi fost discriminate si isi doresc sa faca parte din Rusia, care includea si Ucraina inainte de caderea sistemului comunist si distrugerea URSS. Acesti etnici rusi sunt intr-un procent destul de mare, in zonele anexate de el si ar fi suferit din cauza regimului Ucrainei care este controlat in mare parte de americani care fac propaganda nazista, vor sa elimine complet conceptul de traditie si familie si sa raspandeasca o politica progresista daunatoare, aceeasi americani(si europeni) care au mituit politicieni pentru a isi extinde influenta in est, dar mai ales pentru ca au interese economice de a le fura resursele naturale.
Aceeasi care au colonizat continente intregi prin tiranie, forta bruta si sclavie invadeaza alte tari, cum este Iraq, Afganistan, Vietnam si acum intervin si in Estul Rusiei si in Ucraina pentru ca sunt lacomi si nu se mai satura de ce au.
In acelasi timp, Putin isi doreste revenirea URSS si sa aiba mai mare influenta, el sustine ca NATO ameninta integritatea si siguranta Rusiei prin expansionism militar(razboiul a inceput pentru ca trupele Nato s-au extins pana la granita Rusiei, iar presedintele nu s-a bucurat de prezenta lor si implicarea lor in viata politica din alte tari si continente.
Este o lupta intre Est si Vest care nu ne priveste pe noi, ca suntem o tara mica si ar trebui sa-i lasam sa-si dispute teritoriile, dar suntem sub conducerea UE si Nato, deci ne conformam, chiar daca nu ne dorim razboi, nici ucrainienii, nici rusii nu isi doresc, vorbesc aici de marea majoritate. Este un conflict de interese pentru ca exista foarte multe Resurse Naturale ce pot fi extrase din Marea Neagra, vorbim de miliarde de tone cub de gaz.
De asta este razboi, iar riscul de razboi e unul real. Dar in timp ce Putin e vazut ca un tiran fara scrupule, uitam atrocitatile facute de americani, uitam ca e singura tara care a folosit arme nucleare la Hiroshima si Nagasaki, desi acest lucru nu era necesar.
Nu zic ca e complet justificat ce face si nici nu cunosc toate detaliile de la fata locului, ca stiu doar ce aflu, ca majoritatea cetatenilor, care se informeaza din presa, care se pare ca promoveaza mai mult Vestul si valorile(sau non-valorile lor), dar sunt constient ca nici americanii, nici europenii nu sunt corecti si isi baga nasul peste tot in viata politica a alor state in numele democratiei si libertatii care de fapt este o iluzie, un vis.

| DonEduardo a răspuns (pentru StrongHeart):

Da, frate, Putin e salvatorul nostru, e Mesiahal evreilor, digur, sigur.

| vodami92 a răspuns (pentru DonEduardo):

Chestia este ca se inteapa rusii si ucrainenii intre ei! ca copiii aia mici! gen rusii zic spun diavolii din ucraina! ucrainenii zic spun diavolii din rusia! si asa mai departe!

| vodami92 a răspuns (pentru DonEduardo):

Da vladimir putin e un fel de Vlad dracul care tragea el in teapa! tatal lui Vlad tepes! el este Vlad dracul al rusiei!

| DonEduardo a răspuns (pentru vodami92):

Rusii au atacat Ucraina, deci...

| StrongHeart a răspuns (pentru DonEduardo):

Mai citeste, cauta si informeaza-te, de ce au atacat in primul rand. Si nu doar de pe digi24 si protv, cauta in mai multe surse.
Poate o sa descoperi ca americanii si europenii nu sunt atat de binevoitori si protectori, ba chiar as zice ca au provocat acest razboi.
Nu au luat in serios politica Rusiei si amenintarea pe care o reprezeinta, au refuzat si incalcat acorduri in privinta expansiunii Nato, iar Zelinsky e un clovn zionist controlat din spate ca o marioneta, care arunca la macel tineri nevinovati din ambitia lui prosteasca de a refuza orice negociere cu Rusia.
America e in spatele Ucrainei, dirijeaza acest macel, impreuna cu uniunea nazista sau cum vrei sa ii spui.
Poti urmari, de exemplu, acest interviu luat de o presa de renume din UK, impartial si obiectiv, inainte sa se declanseze razboiul:
https://www.youtube.com/watch?v=FbY0VpyjtuI
Rusia a incercat de multe ori sa pastreze relatii bune cu Vestul, dar americanii sunt prea lacomi si ignoranti sa fie interesati de pace, mai ales ca pe ei nu ii afecteaza acest razboi cum ne afecteaza pe noi daca Rusia decide sa ne atace.
America isi baga nasul peste tot si pompeaza bani in razboaie peste ocean, pentru ca preocuparea lor nu a fost niciodata pacea, ci averea si resursele, sa nu uitam ca americanii sunt aceeasi colonisti din istorie care au secat Africa de resurse naturale si de resurse umane, a.k.a sclavi.
Iti spun pe scurt, de ce au atacat rusii, pentru ca in Ucraina, in cele 4 orase anexate de Putin sunt foarte multi etnici rusi, care ani de zile au fost discriminati de ucrainieni, aceeasi problema cu care s-au confruntat si se confrunta de asemenea fratii nostri din Republica Moldova, tind sa cred ca ucrainienii nu sunt asa prieteni buni cu noi cum ne-am dori si nu stim ce ar fi facut daca eram noi agresati de alt popor. Asta si expansiunea Nato au cauzat razboiul asta.
Rusia isi are partea ei de vina, dar nu sunt singurii vinovati aici si asta o va demonstra timpul, multi ani vor trece si vom stii care e adevarul, dar nu acum, cand doar minciuna e la suprafata.

| vodami92 a răspuns:

Se ascunde ca sobolanul! asta face! nemernicul asta!

| anonim_4396 explică (pentru vodami92):

Ce cont ai mai avut?

| vodami92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu am fost initial la inceput prin 2010 ca atunci a inceput practic activitatea mea! pai sa vedem ma numeam aumih16! dar nu am mai avut acces la contul ala! cred ca ma banase cineva! asa ca am luat-o incet asa de la zero! acum sunt vodami92! de ce! care este problema!