| OptimusPrime a întrebat:

De ce se vrea interzicerea la Tom si Jerry?

Cica sunt prea violente!

15 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

La o analiza bioenergetica a rezultat faptul ca " Tom si Jerry " au codata o cantitate mare de agresivitate.
Personal, mi se par chiar blande pe langa alte mizerii de pe canalale de desene pentru copii, dar na...

| luana1 a răspuns:

Pai aici e cheia rezolvarii problemei violentei.Intoxicare,dar la romani merge.Probabil cel care a batut fetita de 13 ani zilele trecute, s-a uitat prea mult la Tom si Jerry.

| NoChanceForUs a răspuns:

@xViruSx : Inuyasha ca si Naruto sunt vechi.La Inuyasha ma uitam eu pe la 7 ani.Cat despre desenele animate violente,s-a demonstrat ca si cei care se joaca jocuri video violente sunt mai calmi decat cei care nu se joaca astfel de jocuri,pentru ca ei isi reprima furia virtual.(si eu fac asta) S-au gandit la desene animate(de fapt ei nu dau doi bani pe educatia copiilor,nu le pasa) doar ca sa arate ca ei se preocupa de soarta copiilor,a tarii,a viitorului.Dar de droguri,tigari,betii si violuri+batai si chiar omoruri prin scoli nu discuta asa de intens, desenele animate sunt de vina, mama lor!

| ruxi a răspuns:

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpulwinking!
[vorba cuivawinking]

| Rayyy a răspuns:

Groaznică propunere! Dacă vor să interzică toate desenele cu adevărat frumoase, ce vor pune în loc? Hannah Montana şi toate celelalte desenele de la Disney, care te forţează să râzi la penibilităţi?!

| Shift a răspuns:

Ce face?straight face
Pff...stiam ca Romania e o tara de cacao, dar nici chiar asa.
Adica, serios! Mi-am petrecut copilaria uitandu-ma la Tom si Jerry [ nu, nu zic ca am trecut de perioada aia :]] ].
Oameni tampiti. oh go on

| Skadreddy a răspuns:

Răspunsul este simplu : pentru că suntem în România.

| Mus1k a răspuns:

Interzicerea a Tom si Jerry s-a efectuat deja dar nu complet. Dacă observaţi "Tom & Jerry" nu se mai dă atat de des pe Cartoon Network.

Tom şi Jerry nu este chiar deloc violent, ba chiar este foarte amuzantwinking

Dacă se va efectua complet aceasta decidere, Cartoon Network nu ar mai avea atati vizualizator şi şi-ar pierde foarte mult din "Audienţa".

Desenele ce ar trebui cu adevarat anulate sunt urmatoarele :

- Naruto
- American Dragon
- Secretele familiei Saturday
- Batman
- Si multe altele ce sunt violente!

Desigur ca nu toata lumea este de acord cu ideile mele. Dar eu spun ca majoritatea utilizatorilor TPU si-au petrecut copilaria impreuna cu minunatii Tom & Jerry si ar fi o pierdere extraordinar de mare pentru România si chiar si pentru MGM (Metro Goldwyn Mayer) care este creatorul acestui minunat desen animat.

Puţini dintre noi stim ca s-a lansat mai nou, prin anul 2007 seria

"Tom & Jerry Kids", unde favoritii nostri sunt copii mici si sunt tot la fel de amuzanti happy.

Deci eu sunt CONTRA pentru desfinţarea Tom & Jerry!

| ema69 a răspuns:

Nu stiu de ce se vrea iterzicerea lor, dar mie una mi-ar parea rau sa fie asa pentru ca si acum, ma uit cu fetele la aceste desene.Comparativ cu desenele astea noi, le prefer de o mie de ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza unor rahati ordinari! Eu fac parte din generatia care radea cu lacrimi (o mai fac si acum) atunci cand era pe sticla "Tom &Jerry". Eu ii sfatuiesc pe boii astia sa interzica difuzarea animatiilor de pe Cartoon Network, niste animatii imbecile, care nu fac altceva decat sa tampeasca juniorii.

| Adorable a răspuns:

Buna!
Traim in Romania, iar acum 30 de ani au incercat sa il interzica pe Donald Duck pentru ca nu purta pantaloni si pe Mickey Mouse pentru ca "era prea prost desenat".

| TomasTomyTom a răspuns:

E amuzant nu VIolent

| IliuTZA_5884 a răspuns:

De dobitoci cica sunt prea violente? Dar astea de acum gen Naruto, Inuyasha...

| MrSpooky a răspuns (pentru IliuTZA_5884):

Ma nea gica naruto sau inuyasha nu o sa il mai vezi tu pe cc cat o sa traiesti si n u cred ca parintii ii lasa pe aia mici sa se uite la animax

| SantaClaus a răspuns:

Mda...La ce altceva ne puteam astepta de la minunata conducere a acestei tari! Daca si indragitii Tom si Jerry sunt niste desene animate prea violente alte desene animate groaznice si neinspirate care nu aduc nici o bucurie copilariei nu sunt violente? Eu cred ca, totusi, este putin probabil sa fie interzise aceste desene ce au facut frumoasa viata copiilor de multe generatii! Toate desenele animate de acum, de genul celor de pe cartoon network[ex.Ben 10, Generator Rex, Teen Titans etc.Altele nu mai stiu dar cu siguranta sunt mai multelaughing] nu merita difuzate!