| Eℓℓa a întrebat:

De curand mi-am ridicat o locuinta, mi-a fost eliberat certificat de urbanism si autorizatie de constructie de catre primarie.
Langa constructia mea functioneaza un camin de copii cu dezabilitati.Intre cele doua imobile, a mea respectiv a acestui camin acum 25 de ani a functionat o statie de betoane care a fost dezafectata.
Terenul a fost vandut unei firme care reia activitatea anterioara pentru care primaria nu ne-a cerut acordul ca vecinii fiind in intravilan, pe considerentul ca statia de betoane actuala functioneaza pe vechiul amplasament si ca nu mai este nevoie de proiect, emitandu-i numai o autorizatie de constructie prin care autorizeaza aceasta societate de montare statatie betoane pe fundatii de beton existente.
Ce solutii imi sugerati pentru a imipiedica acest tip de activitate?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta postare cu acelasi continut. Succes!

| Eℓℓa explică:

Ce solutii imi sugerati pentru a imipiedica acestui tip de activitate din suflet?

Multumesc anticipat!