| Eℓℓa a întrebat:

Locuiesc in mediu urban intr-o zona locuibila, linga un camin de copii cu dezabilitati, despartiti de un teren pe care acum aprox.2 ani sa construit o statie de betoane.
aceasta statie i-a fost emisa certificat de urbanism dupa eliberarea certificatului de constructie al casei mele. M-am judecat cu Primaria pe considerentul emiterii certificatului de urbanism ulterior emiteri certificatului meu, fara consimtamintul meu pentru o activitate cu impact asupra mediului, si am pierdut in instanta.
De aprox.citeva zile a demarat in aceiasi incinta instalarea unei noi stati de betoane la aprox.30 m de locuinta mea.Sint disperata. Cind eram pe punctul de a ma bucura de ceea ce realizasem, in conditiile unei creditari, pe o perioada de 25 ani totul a devenit un cosmar.Va rog, dati-mi un sfat.
Cum sa procedez, Sugerati-mi un avocat, pentru ca nu prea m-ai am incredere nici in justitie si nici in avocati. Pot cere in instanta ca procesul sa fie judecat intr-o alta localitate, pentru ca omul este sustinut politic in judet.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura posibilitate este un nou proces. Pentru a creste sansele de castig cauta un avocat specializat pe mediu(eventual la o societate de avocati) si cauta sa atragi si alti vecini in aceasta actiune. De asemenea te poti adresa massmedia, uneori are influenta. Succes si numai bine!