| Mihai1000 a întrebat:

De la cati ani poti face ce vrei fara acordul parintilor?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face aceasta dupa ce esti major, in Romania esti major cand ai implinit 18 ani.

evenso
| evenso a răspuns:

De la 18 ani.

| GalacticOtter a răspuns:

18 ani

| johnnny123 a răspuns:

Nu ti-au fost suficiente cele 6 raspunsuri pe care le-ai primit la intrebarea anterioara? Cati oameni mai trebuie sa-ti spuna ca varsta majoratului in Romania este 18 ani ca sa intelegi?

| Holiday a răspuns:

Unele lucruri (majoritatea) de la 18 ani, unele de la 16 ani.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca acum ai 12 ani si vrei sa iesi afara cu prietenii si parintii nu te lasa, ori ii confrunti cu barbatie ori astelti inca 6 ani

| Roxxxxx554323 a răspuns:

De la 18 ani.

| al0o0o0 a răspuns:

18 ani

| tonyc7 a răspuns:

Niciodata nu vei putea,, face ce vrei" tu, de capul tau, decat intr-o anumita limita!
Chiar daca nu vei mai fi obligat sa dai socoteala parintilor tai, societatea iti va infrana multe din,, libertatile" la care tu visezi.