| AleixD a întrebat:

De la cati ani se poate canida pentru: Primar, Deputat, Senator, Presedintele Consiliului Judetean?
Si in ce conditii poti sa canidedezi pentru fiecare? CE trebuie sa faci ca sa poti candida? Dau funda

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste legea pentru alegerile locale si legea pentru alegerile parlamentare, respectiv L.67/2004, rep. in 2007 si L.35/2008, ambele cu md. si compl. ulterioare si gasesti raspunsul la intrebarile tale.