| AvalohAlyn a întrebat:

De unde pot studia personal și în particular istoria astfel încât sa am o cultura istorica vasta? La școală eram cel mai bun la istorie.Nu știu, îmi caut noi pasiuni.Ma gândeam sa încerc sa aflu foarte multe lucruri despre istoria României și a lumii mai ales ca mereu m-a atras politica și istoria.La examene am luat 10 la istorie.Si în viitor dacă sănătatea îmi va permite sa fac si Facultatea de Istorie sau Relații Internaționale? E o idee rea? Merita sa înveți istorie în timpurile astea?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista biblioteci destule, mai ales in marile orase, in care gasesti destule carti de istorie.
Daca iti place asa mult poti urma facultatea de istorie si te poti califica profesor sau istoric. Si merita sa faci ce-ti place.