| anonim_4396 a întrebat:

Deci cu cateva zile in urma am primit un psp (l-am cumparat) si vanzatorul a spus ca doar are niste lini sus la disay nistew dungi dar a zis ca nu e nicio problema si se poate repara nu-i deloc grav. oricum m-am jucat pe el cateva zile si nu l-am scpat nu trantit nu nimic si acum cand deschid psp-ul arata dungile alea si nu mise deschde nu arata nimic dar pot auzi sunetele cand navighez (black screen). vanzatorul trebuie sami plateasa garantia nu? Pentru ca doar cateva zile il am si so stricat darb el a zis va n-are nicio problema ca merge dar...stiti ce sa intmmplat trebuie sami ateasca garantia?

2 răspunsuri:
| S3by23 a răspuns:

Deci el nu ti-a dat psp-ul nou si ti-a dat garantie? Daca nu e spart sau ceva ca la-i fi stricat tu du-te cu garantia sa ti-l repare pentru ca a avut display slab.

| dragosboss97 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... Daca e un vanzator oarecare si ti-a dat doar PSP si tu i-ai dat banii nu are de ce sa til repare doar daca mai are el garantia de la el ceea ce este imposibil cat timp zici tu ca nu si la reparat...Nu trebuie sa cumperi electronice de la straini pentru ca da, sunt ieftine, dar in interiorul lor pot fi lipite fire sau alte porcarii si ecranul sa fie zgariat etc. Mici sanse sunt sa til mai repare tipu' ala. Eventual nu stiu du-te la un service.Mai bine iti strangeai mai multi bani si iti luai nou din magazin.Eu l-am luat anul trecut PSP meu cu 500 lei la reducere +2 jocuri. Funda pls happy