| CipiA a întrebat:

Dragi prieteni am auzit ca poti creste marijuana in proprieti casa doar pentru tine este adevarat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In Romania, ca de altfel aproape peste tot in lume, nu doar consumul si vanzarea de droguri consituie infractiuni, ci si simpla detinere a acestora. Prin urmare ce ai auzit tu este fals.

| Minks a răspuns:

E ilegal. Risca-te daca nu-ti place libertatea. happy

| passarisMB a răspuns:

Se poate creste(ii trebuie lumina permanenta) dar este ilegal si nu creste cat un copac(aviz daniel03) este doar o planta pitica(in jur de 60-80cm)

| anaana2323242 a răspuns:

Poti face asta, dar e ilegal.

| UnBaiatDubios a răspuns:

Poti sa o faci, dar daca te prinde te baga la mititica.Im Romania daca detii mai mult de 5g de iarba esti considerat dealer si esti pedepsit ca atare. Dupa regula asta ar trebui sa incepem sa incepem sa arestam copacii din padure laughing... oameni destepti

| Stefykitty a răspuns:

Ce este marijuana?

| passarisMB a răspuns (pentru Stefykitty):

Marijuana se produce din planta numită Canabis Sativa care a fost cultivată pentru proprietăţile ei psihoactive cu mai mult de 2000 de ani în urmă.

Canabisul conţine mai mult de 400 de substanţe, dar principalul stimulant al creierului ste substanţa THC ( delta 9-tetratahydrocannabinol ). Puterea de acţiune a drogului ete determinată de concentraţia de THC care variază în funcţie de mai mulţi factori ca soiul plantei, climat, sol, timpul de recoltare.

| Stefykitty a răspuns (pentru passarisMB):

Multumesc mult!

| CipiA explică (pentru Stefykitty):

Ie aia de o fumezi si incepi cu (Oare merg eu inainte sau pamintul inapoi) laughing))

| daniel03 a răspuns:

laughing da este adevarat. Era un reportaj la un moment dat la stiri despre doi batrani care fara sa stie au crescut o planta de cannabis mare cat un copac laughing. Poti incerca dar nu-ti doresti sa-ti bata antidrogu la usa...