| AlexDorinel a întrebat:

E adevarat ca dupa ce a căzut comunismul in Romania în primii ani iti era frica sa iesi pe strada noaptea ca puteai pati ceva?(în special în orașele mari)

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un cat se poate de categoric NU.

| Lukasssz a răspuns:

Probabil.

| Mirel4412 a răspuns:

Si in timpul comunismului in Bucuresti iti era friva sa iesi noaptea prin cartiere. Si atunci erau batausi si talhari: Topcanezu, Fane Spoitoru, Coroiu, Cibilan ( cu celebra replica " Sa moara Cibilan, spusa de tiganii batuti de "mafiot")
Nici Bisnitaru( hot) etc...
Majoritatea lor au murit prin puscariile comuniste cu sentinte de zeci de ani, ori traiesc si astazi in puscarie ori cu ultimul X6.

| tonyc7 a răspuns:

Frica cea mai mare era chiar in timpul caderii, in zilele revolutiei!

| SociopatuI a răspuns:

Posibil.

| Aphorius a răspuns:

Posibil, dar și acum vezi noaptea numai ciori, că acum de când cu virusul s-a reîntors ciuma în țară.