| anonim_4396 a întrebat:

E legal sa declansez focuri de artificii de ziua mea?

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, cu autorizatie.

Shin
| Shin a răspuns:

Numai cu autorizatie si personal calificat. Am o "cunostinta" care a dat o petarda in clasa si in niste circumstante mai speciale, a fost acuzat de terorism cu dosar penal laughing)
Shin.

| greg a răspuns:

Da.Cred ca da.Pe aici pe langa mine, dau oamenii cand au de sarbatorit.

| Jonsdottir a răspuns:

Nu e ilegal, dar esti ilogin, pentru ca ziua nu se vad artificiile rolling on the floor)

| Chuck a răspuns:

Nu cred ca este legal. Dar sa luam prin absurd: Nu este legal. Si daca declansezi focuri de artificii, CE? Ce o sa se intample? - Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Dar banuiesc ca ai nevoie de autorizatie. Fiica primarului din orasul meu a avut la majorat artificiitongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ilegal...nu ai voie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Îți trebuie autorizație, astfel intri sub incidența legii penale.
Focul de artificii nu poți să-l faci oriunde și oricum.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu numa petarzi care pusca de 30 de ori

Răspuns utilizator avertizat
| raidu2004 a răspuns:

Nu nu este legal, trebuie sa ai autorizatie si o persoana calificata in materiale pirotehnice.