| anonim_4396 a întrebat:

E legal sa vanezi caprioare in padure?

8 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Doar daca ai permise, esti in sezon si intr-o zona de vanatoare

| anonim a răspuns:

Depinde, insa in casa este cel mai legal.laughing

| kh1ss a răspuns:

Dar de ce sa vanezi?

| sese a răspuns:

Am toleranta zero pentru cei care la place vanatoarea asa zis sportiva( in special cea de caprioare sau cerbi); niste taratzi.

| sebastian_2565 a răspuns:

Pai e legal laughing dar nu acum... din cate stiu, dar in sezonul de vanatoare DA din inf mele e din noiembrie pana in ianuarie :d asa ca trage si tu acum dupa vrabiute!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este interzis, sunt protejate de lege.
Se face închisoare pentru braconaj.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| dali_9695 a răspuns:

Eu stiu ca este ilegal sa vanezi caprioare numai tapi, dar eu is de parere cu kh1ss de ce sa vanezi?