| anonim_4396 a întrebat:

E obligatoriu sa dai bacul in anul in care ai terminat a 12-a?
Sau poti sa il dai si cu un an mai tarziu?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bacalureatul se da cand vrei.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU e obligatoriu!

Poţi să-l dai şi la 5 ani după absolvirea liceului; primele 2 sesiuni le susţi gratuit, următoarele se plătesc.
Dar, cu cât aştepţi mai mult timp, UIŢI din materia învăţată sad

Toate cele bune!

| AFR81 a răspuns:

Dai BAC-ul cand te inscrii la el. Poti face asta in orice moment al vietii, la orice varsta.

| Daniellllll1 a răspuns:

Daca poti sa-l dai si dupa 10 ani, din moment ce ai terminat liceul.Tu ce crezi?

| hunea a răspuns:

Nu e obligatoriu sa dai imediat ce ai terminat a 12-a, doar daca vrei sa dai la facultate iti trebuie.

| brandutzu a răspuns:

Da, se poate.