| SaveTheNature a întrebat:

E populatia planetei prea numeroasa?

12 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Îl vrem înapoi pe Hitler.

| suffarstar a răspuns:

Nu e problema ca nu mai incapem, desi in India aglomeratia urbana e de nedescris. E problema ca consumam mult. Resursele pamantului nu mai fac fata si in curand vom epuiza tot. Daca rasa alba e in scadere, rasa ciocolatie e in crestere, rasa galbena e si ea in crestere, dar s-a mai redresat.

| Niiiicu a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal! laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar nu in Romania. Aici se moare pe capete. In curand se va extinde India si pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident că suntem prea mulţi deja.

| SonicAndrei a răspuns:

Încă mai încap mulți oameni pe planetă, mai ales că se construiesc zgârie-nori, populația se poate dubla liniștită că tot am mai încăpea pe Pământ. Sunt sigur că în viitor vor fi orașe subterane, acvatice și aeriene. Nu mai zic de orașe pe Lună sau pe Marte, dar asta în viitorul depărtat.

Totuși, numărul insectelor depășește cu mult numărul oamenilor, deci hai să le întrecem! Glumeam.

| SaschaM a răspuns:

Da, este. Dar mai rau decat acest lucru este faptul ca inca suntem incurajati sa ne inmultim. In loc sa fie promovate adoptiile, se cheltuie o gramada de bani pe solutii pentru infertilitate. La ce ai avea nevoie de asa ceva cand sunt atatia copii fara parinti?!

| andrey663 a răspuns:

Avand in vedere ca intru in bar si sunt toate mesele ocupate mereu.DA

| Summer4ever a răspuns:

Suntem destui. 7 miliarde.

| Knowledge a răspuns:

Nu cred. Oricum populatia Romaniei e in scadere la fel ca a multor tari.

| bogdiws a răspuns:

Atata timp cat este loc pe pamant nu, nu suntem prea multilaughing